Praca

Oferty pracy sezonowej za granicą 2019 - praca na miesiąc, praca sezonowa na 2 tygodnie

Autor Krystyna Pawłowska
Krystyna Pawłowska20.12.20237 min.
Oferty pracy sezonowej za granicą 2019 - praca na miesiąc, praca sezonowa na 2 tygodnie

Oferty pracy sezonowej za granicą 2019 cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Praca sezonowa to dobra okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy, poznania nowych kultur i nauki języków obcych. W artykule przyjrzymy się bliżej ofertom pracy sezonowej za granicą w 2019 roku - gdzie je znaleźć, jak się do nich zapisać oraz ile można zarobić pracując sezonowo za granicą na okres 1-2 miesięcy.

Kluczowe wnioski:
 • Praca sezonowa za granicą to dobra okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy w krótkim czasie.
 • Najwięcej ofert pracy sezonowej znajdziemy w takich krajach jak Niemcy, Norwegia czy Holandia.
 • W 2019 roku największym powodzeniem cieszą się oferty pracy przy zbiorach truskawek, owoców i warzyw.
 • Zazwyczaj pracodawcy zapewniają zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas trwania pracy sezonowej.
 • Pracując sezonowo przez 1-2 miesiące możemy zarobić od 2500 do 4000 zł netto.

Oferty pracy sezonowej w Niemczech

Niemcy to jeden z najpopularniejszych kierunków migracyjnych Polaków. Nic dziwnego, że również w przypadku pracy sezonowej za granicą Niemcy plasują się na pierwszym miejscu.

Sezon pracy w Niemczech trwa od marca do października. Najwięcej ofert pracy sezonowej pojawia się w okresie wiosenno-letnim, kiedy rolnicy oraz plantatorzy potrzebują rąk do pracy przy zbiorach warzyw, owoców czy kwiatów.

Najpopularniejsze zajęcia to: zbiory truskawek, szparagów, pomidorów, ogórków, cebuli, ziemniaków. Praca przy winobraniu oraz zbiory jabłek i gruszek również należą do poszukiwanych.

Ile można zarobić pracując sezonowo w Niemczech?

Zarobki przy pracy sezonowej w Niemczech są znacznie wyższe niż w Polsce. Z reguły wynagrodzenie jest ustalane od wydajności, czyli od ilości zebranych owoców lub warzyw. Przeciętnie można jednak liczyć na 8-12 euro za godzinę pracy.

Pracując przez 2 miesiące po 10 godzin dziennie, przy stawce 10 euro za godzinę możemy zarobić około 3000 euro, czyli około 13500 zł. Do tego dochodzą jeszcze premie uzależnione od wydajności.

Praca sezonowa w Norwegii na lato

Norwegia ze względu na rolniczy charakter również ma spore zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Najwięcej ofert pracy pojawia się na przełomie maja i czerwca, kiedy zaczynają się intensywne prace na polach i w szklarniach.

Najczęściej poszukiwani są pracownicy do zbioru truskawek, poziomek, borówek amerykańskich, żurawin, malin i porzeczek. Praca przy zbiorach warzyw lub w szklarniach ogrodniczych również należy do popularnych.

Ile można zarobić pracując sezonowo w Norwegii?

Zarobki przy pracy sezonowej w Norwegii sąbardzo atrakcyjne i wynoszą zazwyczaj od 150 do nawet 220 NOK za godzinę (czyli 75-110 zł).

Przeciętnie, pracując przez 8 tygodni po 12 godzin dziennie można zarobić od 50 000 do nawet 70 000 NOK (25 000 - 35 000 zł).

Norwegia ma duże zapotrzebowanie na pracowników sezonowych w rolnictwie. Można tu zarobić bardzo dobre pieniądze przy zbiorze owoców i warzyw.

Czytaj więcej: Odszkodowanie za Wypadek w Drodze z Pracy - Poznaj Twoje Prawa jako Pracownik

Praca sezonowa w Holandii na zbiory

Holandia słynie z uprawy tulipanów, jednak to nie jedyne zajęcie dla osób szukających pracy za granicą na miesiąc lub dwa. Holenderscy plantatorzy poszukują rąk do pracy również przy zbiorach truskawek, pomidorów, ogórków, cebuli, marchwi i ziemniaków.

Sezon trwa od kwietnia do października. W kwietniu i maju trwają intensywne prace przy zbiorach kwiatów. Od czerwca do października zbiory warzyw i owoców.

Ile można zarobić przy pracy na zbiory w Holandii?

Przeciętne zarobki przy pracy na zbiory w Holandii wynoszą około 9-11 euro za godzinę. Pracując przez 3 miesiące po 10 godzin dziennie można zarobić od 8100 do 9900 euro (około 36-44 tys. zł).

Kraj Zarobki za 2 miesiące pracy
Niemcy 13 500 zł
Norwegia 25 000 - 35 000 zł
Holandia 36 000 - 44 000 zł

Praca dorywcza w Anglii na 2 tygodnie

Oferty pracy sezonowej za granicą 2019 - praca na miesiąc, praca sezonowa na 2 tygodnie

Praca sezonowa za granicą na 2 tygodnie to krótkoterminowa opcja, która jednak również daje możliwość dobrego zarobku. W Anglii bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników sezonowych jest przez okres 2 tygodni - podczas świąt wielkanocnych oraz przed świętami Bożego Narodzenia.

Poszukiwani są głównie pracownicy do branży spożywczej, którzy będą pracować przy przygotowywaniu świątecznych potraw w restauracjach i hotelach.

Ile można zarobić pracując dorywczo w Anglii?

Stawki godzinowe za pracę dorywczą w Anglii zaczynają się od 8,5 funta za godzinę brutto. Pracując po 12 godzin dziennie przez 2 tygodnie daje to zarobek rzędu 1740 funtów (około 9500 zł).

 • W Anglii bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników sezonowych jest przez okres 2 tygodni - podczas świąt wielkanocnych oraz przed świętami Bożego Narodzenia.
 • Poszukiwani są głównie pracownicy do branży spożywczej - przygotowanie świątecznych potraw.
 • Stawki za pracę dorywczą zaczynają się od 8,5 funta za godzinę. W 2 tygodnie można zarobić około 1700 funtów (9500 zł).

Sezonowe zatrudnienie we Francji

We Francji najwięcej ofert pracy sezonowej za granicą pojawia się w okresie letnim, od czerwca do września. Poszukiwani są głównie pracownicy do winnic, sadów i gospodarstw warzywnych przy zbiorach winogron, brzoskwiń, moreli, truskawek, pomidorów, cukinii i innych warzyw.

Ile można zarobić pracując sezonowo we Francji?

Zarobki przy sezonowym zatrudnieniu we Francji są zbliżone do stawek w Niemczech i wynoszą około 10 euro brutto za godzinę. Pracując 10 godzin dziennie przez okres 3 miesięcy daje to zarobek rzędu 9000 euro (około 40 000 zł).

Zarobki przy pracy sezonowej w Szwecji

Szwecja także poszukuje pracowników sezonowych do pracy w rolnictwie i ogrodnictwie. Sezon trwa od maja do października, obejmuje więc zbiory zarówno wczesnych, jak i późnych odmian warzyw oraz owoców.

Najczęściej poszukiwani są pracownicy do zbiorów: truskawek, borówek, malin, porzeczek, wiśni, śliwek. Także do zbiorów warzyw - pomidory, ogórki, cebula, marchew.

Ile zarabia się przy pracy sezonowej w Szwecji?

Zarobki za pracę sezonową w Szwecji są bardzo atrakcyjne. Płaca minimalna wynosi około 130-140 SEK za godzinę (około 57 - 62 zł). Pracując po 10 godzin dziennie można więc zarobić w 3 miesiące sezonu od 50 000 do 55 000 SEK (około 22 000 - 24 000 zł).

Podsumowanie

Jak pokazał artykuł, oferty pracy sezonowej za granicą to doskonała alternatywa dla osób szukających dodatkowego zarobku. Sezon pracy w rolnictwie i ogrodnictwie za granicą trwa zwykle od 2 do 3 miesięcy, a zarobki są wyższe niż w Polsce.

Najwięcej ofert pracy sezonowej pojawia się w takich krajach jak Niemcy, Norwegia, Holandia, Francja i Szwecja. Poszukiwani są głównie pracownicy do zbiorów owoców i warzyw - truskawki, maliny, borówki, wiśnie, pomidory, ogórki i wiele innych.

Pracując średnio po 10 godzin dziennie, przez okres od 2 tygodni do 3 miesięcy można zarobić od 2500 do nawet 44 000 zł netto. Tak więc niezależnie czy to praca za granicą na miesiąc, czy praca sezonowa za granicą na 2 tygodnie - warto skorzystać z takiej szansy.

Jednak oprócz zarobku, praca sezonowa to także możliwość poznania nowych kultur, nauki języka i zdobycia ciekawych doświadczeń. A to często bezcenne.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Pełne Szkolenia Life Coachingu z Hipnozą bez Transu - Prowadzenie Coachingu Life
 2. Biała lista VAT - jak zweryfikować kontrahenta online?
 3. Wypełnienie formularza Z-15A - wzór, jak wypełnić, druk 15A
 4. Podatek dochodowy - Jak obliczyć należną kwotę?
 5. Oświadczenie o zmianie miejsca zamieszkania - Wzór oświadczenia i procedura
Autor Krystyna Pawłowska
Krystyna Pawłowska

Jestem dietetyczką i trenerką personalną z 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w doborze suplementów w zależności od celu treningowego i trybu życia. Moim celem jest edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, aby każdy mógł cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły